Satuféket nyom a Daimler négy üzeme, köztük, ismét a kecskeméti is
Üzemleállások lesznek a jövő héten a Daimler konszernnél - adta hírül a dpa hírügynökségre hivatkozva az MTI.
Satuféket nyom a Daimler négy üzeme, köztük, ismét a kecskeméti is
Üzemleállások lesznek a jövő héten a Daimler konszernnél - adta hírül a dpa hírügynökségre hivatkozva az MTI.
A kormány 10,5 milliárddal támogat egy újabb autóipari beruházást
Sikerült megállapodni a Vitesco Technologies (VT) német autóipari céggel, hogy egy zöldmezős beruházás keretében Debrecenben új gyárat építsenek fel, amelyben csúcstechnológiájú autóelektronikai alkatrészeket fognak gyártani - jelentette be kedden Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Óriásit fékez a Toyota a chiphiány és a járvány miatt
A Toyota Motor 40 százalékkal csökkenti globális termelését szeptemberben a chiphiány miatt. Ez azt jelenti, hogy a tervezett 900 ezer autó helyett 500 ezret gyárt majd - íja a Nikkei Asia.
Főleg éjjel, erős fényben zavarodnak meg a Tesla önvezető rendszerei
Az amerikai Nemzeti Közúti Közlekedésbiztonsági Hivatal (NHTSA) vizsgálatot indított a Tesla autopilot rendszerével kapcsolatban, miután 2018 óta több baleset is történt az autókkal önvezető módban - írja az Engadet.
Kilőtt az ipar
Júniusban az ipari termelés volumene 22 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához mérten, munkanaphatástól megtisztítva 18,6 százalékkal nőtt a kibocsátás. Az előző hónaphoz viszonyítva 0,3 százalékkal csökkent az ipar szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított teljesítménye - erősítette meg csütörtökön második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).