Gyújtogatókat vádolnak az ausztrál hatóságok
Az idei szezonban több, mint 180 ember ellen emeltek vádat Ausztráliában gyújtogatásért. A helyi törvények szerint az elítélt vétkesek akár 25 év börtönt is kaphatnak.
Gyújtogatókat vádolnak az ausztrál hatóságok
Az idei szezonban több, mint 180 ember ellen emeltek vádat Ausztráliában gyújtogatásért. A helyi törvények szerint az elítélt vétkesek akár 25 év börtönt is kaphatnak.
Ausztrália: még hátravan a feketeleves
Biztosítási szakértők szerint eléri a 600 millió ausztrál dollárt a most pusztító bozóttüzek okozta ingatlankárok értéke. Agusztus óta ugyanis mintegy 1300 otthon égett le Új-Dél-Wales, Victoria, Dél-Ausztrália és Queensland szövetségi államokban - írja az mfor.hu.
Közegészségügyi vészhelyzet kihirdetétését kérik orvosok Sydneyben
Közegészségügyi vészhelyzet kihirdetését kéri Sydneyben és térségében az ausztrál kormánytól huszonöt, orvosokat és más egészségügyi dolgozókat tömörítő szervezet a hetek óta tartó bozóttüzek okozta súlyos légszennyezettség miatt - írta az MTI.
Vörösben zárt Ázsia
Pluszban zárták a kereskedést a tőzsdék Ázsiában pénteken, és a még nyitva tartó térségbeli börzék irányadó mutatói is mind a csütörtöki záróértékeik fölött mozogtak azokra a felerősödött várakozásokra, hogy hamarosan megszülethet egy korlátozott kereskedelmi egyezmény az Egyesült Államok és Kína között.
Kilencvenéves whiskeyket árvereznek el
Elárverezik a világ legnagyobbjának tartott, magánkézben lévő skótwhisky-gyűjteményét, a több mint 3900 üvegért 7-8 millió fontot (2,7 - 3,1 milliárd forint) várnak - adta hírül az MTI.