Leállt a Paksi Atomerőmű egyik blokkja
Május 18-án 0.00 órakor az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2. blokkját leállította az üzemeltető személyzet és megkezdődik a blokk tervezett főjavítása - adta hírül az atomeromu.hu portál.
Leállt a Paksi Atomerőmű egyik blokkja
Május 18-án 0.00 órakor az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2. blokkját leállította az üzemeltető személyzet és megkezdődik a blokk tervezett főjavítása - adta hírül az atomeromu.hu portál.
Orbán Viktor a Roszatom vezérével találkozott
Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap a Karmelita kolostorban fogadta Alekszej Lihacsovot, a Roszatom orosz atomenergetikai konszern vezérigazgatóját - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Süli: Szekszárdra is szükség van a paksi atomerőmű építésnek
A paksi atomerőmű bővítésére való felkészülést szolgáló együttműködési megállapodást írt alá csütörtökön az atomerőmű két új blokkjának tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért felelős tárca nélküli miniszter Szekszárd polgármesterével a tolnai megyeszékhelyen.
Románia előzetes megállapodást írt alá a cernavodai atomerőmű bővítéséről
A román kormány előzetes megállapodást írt alá szerdán a China General Nuclear Power Corporation kínai vállalattal a cernavodai atomerőmű bővítéséről, a kínai vállalatnak kellene megépítenie a 3-as és 4-es reaktorokat - írja az MTI.
Mi lesz a mohi atomerőmű bővítésével? Újabb halasztás
Szlovákia elhalasztja a mohi atomerőmű 3-as és 4-es reaktorblokkjának üzembe helyezését az erőművet üzemeltető társaság, a Slovenske Elektrarne (SE) vezérigazgatója hétfőn tett bejelentése szerint - írta az MTI a dpa-ra hivatkozva.