Leállás volt a román atomerőműben
Le kellett állítani a cernavodai atomerőmű egyik reaktorát, a hivatalos indoklás szerint javítási munkák elvégzése miatt hozták meg ezt a döntést.
Leállás volt a román atomerőműben
Le kellett állítani a cernavodai atomerőmű egyik reaktorát, a hivatalos indoklás szerint javítási munkák elvégzése miatt hozták meg ezt a döntést.
Újabb súlyos problémák derültek ki a Mohi "halálreaktoroknál"
Továbbra is, sőt egyre bizonytalanabb a magyar határtól csupán 40 kilométerre lévő mohi atomerőmű harmadik blokkjának a beindítása. A szlovák atomenergia-felügyelet ismét rengeteg hibát talált, nem engedik megnyomni az indítógombot.
Radioaktív vizet engednének a Csendes-óceánba a japánok
Több mint egymillió tonna sugárszennyezett vizet gyűjtöttek össze tartályokba a fukusimai atomerőmű 2011-es katasztrófája óta a megrongálódott erőmű hűtőrendszeréből. A tartályok az üzemeltető tájékoztatása szerint 2022-re megtelnek, a radioaktív vizet a Csendes-óceánba kell önteni - írja az atv.hu.
A Roszatom vízre tette az első úszó atomerőművet
A világ első úszó atomerőművét, a Lomonoszov akadémikus nevet viselő erőmű-uszályt augusztus 23-án Murmanszkból elindították állomáshelyére - tájékoztatta az MTI-t a Roszatom.
A Roszatom újabb erőművet építene az EU-ban
A Roszatom is részt vesz a második bolgár atomerőmű építésére kiírt pályázaton - a jelentkezést hétfőn nyújtotta be az orosz állami atomenergetikai konszern.