Irán újrakezdte az urándúsítást
Irán több mint négy év után újrakezdte az urándúsítást a fordói atomlétesítményben - írja a hvg.hu.
Irán újrakezdte az urándúsítást
Irán több mint négy év után újrakezdte az urándúsítást a fordói atomlétesítményben - írja a hvg.hu.
Paks II: Pécsre sunnyogott a Roszatom, Süli miniszter beígérte az új dátumot
A Szabad Pécs írta meg először azt a furcsa szituációt, hogy bár a Roszatom nyilvános, az eleve furcsán meghirdetett konferencia előtti meg-, és kibeszélésre alkalmas fórumot hirdetett meg Pécsre, arról mégsem sikerült a legfőbb érintettek mindegyikét értesítenie. Süli János ma beígérte az engedélyek beadásának legeslegújabb időpontját.
Védelmi működés miatt vágta le magát a hálózatról egy paksi reaktor (frissítve)
Legutóbb kedden volt olyan nagy gond az egyik reaktorral - jelesül a 3-assal -, hogy a maximális termelés helyett "el kellett venni a gázról a lábat". Idén nyáron ismételten fordult elő már az is, hogy az egyik reaktor problémájának megoldása után, szinte azonnal egy másikkal akadt gond. Péntek reggel a védelem a 4-es blokkot vágta le a hálózatról, sőt, a reaktor is leállt.
Megválasztották a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség főigazgatóját
Rafael Grossi argentin diplomatát választották a bécsi székhelyű Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) új főigazgatójává - közölték kedden a szervezethez akkreditált diplomaták.
Lelépett az első számú vezető Paks II. sorvezető cégétől
A harmadik finnországi atomerőmű és Paks II. között eddig is voltak párhuzamos jelenségek, de a legújabb csak azt az érzetet erősíti, hogy se itt, se ott nincs minden rendben a projektek körül.