Robbanás a belorusz atomerőműben, Paks II. testvérében
Robbanás volt az azonos reaktorok miatt Paks II. testvéreként is emlegetett fehéroroszországi osztroveci atomerőműben. Hivatalos tájékoztatás nincs, a javítás nem fog gyorsan menni.
Robbanás a belorusz atomerőműben, Paks II. testvérében
Robbanás volt az azonos reaktorok miatt Paks II. testvéreként is emlegetett fehéroroszországi osztroveci atomerőműben. Hivatalos tájékoztatás nincs, a javítás nem fog gyorsan menni.
Le kellett állítani Paks II testvér-erőművét Belaruszban
Egy nappal azután, hogy Alekszandr Lukasenko hivatalosan is átadta, leállt Belarusz első atomerőműve - tudta meg kedden az Associated Press egy belarusz tisztviselőtől. Ez az erőmű Paks II referencia-erőműve - írja a telex.hu.
Lukasenka a Baltikumra engedi a szörnyet
Nagy nap ez a belarusz energetikának: bekapcsolták az ország első atomerőművét. A Csernobilra és az osztroveci építkezésről az elmúlt években kitudódott kockázatokra emlékezők azonban nem osztják a fehérorosz elnök lelkesedését.
Itt a recept, hogyan tehetik olcsóbbá a paksi áramot
Újrahasznosított üzemanyagot kínál a meglévő magyar atomerőmű számára a Roszatom leányvállalatának vezetője, szerinte ez olcsóbb termelést tesz majd lehetővé, és semmi gond nincs azzal, hogy ezt a fejlesztést kiöregedő technológiába tennék be.
Az oroszok gyengéden mérgezni kezdték a nagy lengyel álmot
Egy orosz hírportál igyekszik elbizonytalanítani a lengyel politikai elitet és a közvéleményt azzal kapcsolatban, jó lenne-e Lengyelországnak, ha amerikai atomerőművel keresne orvosságot energiagondjaira. Eközben a lengyelek gondolatban már egészen más dimenzióban járnak.