Kivonulás: elege lett a multinak a szlovák kormányból
Az olasz Enel áramóriás elsősorban Robert Fico miniszterelnöknek a cég ellen intézett agresszív támadásai miatt távozik Szlovákiából, pozsonyi Új Szó szerint
Kivonulás: elege lett a multinak a szlovák kormányból
Az olasz Enel áramóriás elsősorban Robert Fico miniszterelnöknek a cég ellen intézett agresszív támadásai miatt távozik Szlovákiából, pozsonyi Új Szó szerint
Újabb probléma Fukusimában
Négyezerszeresére nőtt a sugárzás Japánban a négy éve balesetet szenvedett Fukusima-1 erőmű egyik földalatti alagútjában egy tavalyi méréshez képest - közölte az NHK helyi tévécsatorna a létesítményt üzemeltető TEPCO energiacég méréseire hivatkozva.
A fehéroroszoktól tanul a magyar kormány
Fehéroroszországban tanulmányozza egy magyar küldöttség az atomerőmű-építést - jelentette a kelet-európai ország hírügynöksége. A minszki kormány jóval előrébb tart a projektben, mint a Paks 2 iránt elkötelezett Orbán-adminisztráció.
Vége a titkolózásnak Paks 2 ügyében - jogerős az ítélet
Az Energiaklub másodfokon is pert nyert a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.-vel szemben. A jogerős ítélet szerint nyilvánosságra kell hozni a MVM Paks 2 Zrt. felvásárlásáról szóló szerződést.
Kiderülhetnek Paks 2 titkai?
Tizenegy hónap után megindította a titokfelügyeleti eljárást Paks 2 szerződések miatt a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság.