BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

atomenergia

04.
27.
06:20

Radioaktív hulladékot szállítanának át Magyarországon

Kis- és közepes intenzitású radioaktív hulladékot szállítanának át Püspökszilágyról Bátaapátiba, hogy ott biztosítsák a végleges elhelyezését. Decemberben még 400-500 hordónyi radioaktív hulladékról beszélt egy illetékes, a Baranya Megyei Kormányhivatal környezetvédelmi engedélyében már 4100 darab 200 literes hordó, összesen 820 köbméter hulladék szerepel - írja az Átlátszó.

Szerző(k):
Domokos Erika