Mindjárt megszólal a kormány, eldől a kocsmák és templomok sorsa
A szerdai kormányülés egyik témája a kistelepülések támogatása volt, erről bővebben 10 órakor beszélhet Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Mindjárt megszólal a kormány, eldől a kocsmák és templomok sorsa
A szerdai kormányülés egyik témája a kistelepülések támogatása volt, erről bővebben 10 órakor beszélhet Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Jönnek az új automaták, eltűnik a készpénz a bankokból
Szinte biztos, hogy bővülni fog a magyarországi ATM-hálózat, első körben kétezer új automatát szerelhetnek fel a következő hetekben. Eközben egyértelmű tendencia az OTP Bank szakértői szerint, hogy a fióki működés átalakul, de továbbra is nagy szükség van rá. A digitális megoldások közül a mobilbank a legnépszerűbb, a pénzintézet ügyfeleinek 73 százaléka használja a platformot.
Korai az öröm, de azért megmutatjuk, hol lesznek az áhított új ATM-ek
A bankautomaták ügyében a távlati cél a lefedettség jelentős növelése országosan, de komoly fejfájást okozhat, ha ennek a gigantikus, tízmilliárdosra rúgó költsége megjelenik majd a bankszámladíjakban is.
A Bankszövetség szerint kellenek az ATM-ek, de a részletekre is figyelni kell
A Magyar Bankszövetség teljes mértékben egyetért a kormány azon törekvésével, hogy minden településen legyen ATM, de azt is szeretnék elérni, hogy ezek telepítésében azok a külföldi székhelyű bankok is vegyenek részt, amelyek magyaroknak is állítanak ki bankkártyát.
Durva bírságot akasztana a bankok nyakába a kormány
Bár még nem világos, miként garantálják, hogy minden településen legyen bankautomata, egy új rendelet értelmében azok a pénzintézetek, amelyek eltüntetik az ATM-eket, akár 200 millió forintos bírsággal is szembenézhetnek.