BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

átalakítás

09.
01.
14:32

Egyetemeket darabol és olvaszt össze a kormány - itt a döntés

A felsőoktatási államtitkárság döntött több egyetem szétválasztásáról és összevonásáról. A Budapesti Corvinus Egyetemről leválasztják a budai \"kertészetis\" karokat, és a gödöllői Szent István Egyetemhez csatolják. A SZIE karából önálló állatorvostudományi egyetem jön létre. A Nyugat-magyarországi Egyetemből csak 2017-ben válik ki Szombathely, a mosonmagyaróvári agrárkar és a győri Apáczai-kar viszont már most csatlakozik a győri Széchenyi Egyetemhez. Egyesül Szolnok és Kecskemét főiskolája, és az egri és a gyöngyösi főiskola is - írja az Index.

Szerző(k):
Index.hu
MTI ,
07.
30.
17:07

Szétdarabolás, összevonás - ez vár a felsőoktatási intézményekre

Több nagy felsőoktatási intézmény szerkezete megváltozik a jövőben. Egyeseket szétdarabolnak, másokat pedig összevonnak, hogy hatékonyabban működjenek. A felsőoktatási államtitkár elmondta: a rektorok, hallgatók és szakértők még a nyáron kidolgozzák középtávú közös koncepciójukat, fenntartói döntés pedig augusztus végén lesz. Az új intézményi struktúrának jövő szeptemberig kell létrejönnie - hangsúlyozta Palkovics László az Inforádiónak.

Szerző(k):
Inforádió