BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

átadás

11.
20.
23:59

Határidőre kész lesz az M3-as

Nincs veszélyben az M3-as autópálya Füzesabony-Polgár között épülő új szakaszának átadási határideje, egy év múlva, 2002 novemberében megindulhat a forgalom a több mint hatvan kilométer hosszúságú autópálya-szakaszon - közölték a kivitelezők az Országgyűlés gazdasági bizottságának tagjaival a terület tegnapi bejárása során. A bizottság MSZP-s képviselői továbbra is állítják: az M3-as autópálya épülő szakaszán nincs minden rendjén az út minőségével, függetlenül attól, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség a napokban megtagadta azt a nyomozást az autópálya építésével kapcsolatban, amelyet Keller László MSZP-s képviselő feljelentése nyomán indíthatott volna meg. A képviselő hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények miatt ismeretlen tettes ellen tett feljelentést, az M3-as új szakaszának építési hiányosságait kifogásolva. A gazdasági bizottság tegnapi ülésén a képviselő beadványáról és a feljelentés ügyészségi elutasításáról nem esett szó. Farkas László, az autópálya projektigazgatója a NAPI Gazdaságnak elmondta: megelégedéssel nyugtázták az ügyészség döntését, miután tisztában voltak azzal, hogy az autópálya minőségével kapcsolatban szakmai kifogás nem merülhet fel. A Tisza fölött átívelő autópályahíd beemelése tegnap a folyó magas vízállása miatt nem járt sikerrel. Az autópályát építő Betonút-Vegyépszer konzorcium a beruházásra szánt mintegy 70 milliárd forint csaknem felét már elköltötte. I. S.

Szerző(k):
Illésy Sándor