Üzemanyagárstopot követelnek Romániában
A romániai fuvarozók azt várják a bukaresti kormánytól, hogy üzemanyagárstopot vezessen be a benzinre és a gázolajra, mert e nélkül rövid távon nem lehet enyhíteni az ezek drágulása okozta gondot.
Üzemanyagárstopot követelnek Romániában
A romániai fuvarozók azt várják a bukaresti kormánytól, hogy üzemanyagárstopot vezessen be a benzinre és a gázolajra, mert e nélkül rövid távon nem lehet enyhíteni az ezek drágulása okozta gondot.
Hatalmas visszaesést vár a Master Good-vezér
Ifjabb Bárány László szerint az árstop eltörlése után nagymértékű fogyasztási visszaesés jöhet. A takarmány ára három év alatt a háromszorosára emelkedett, a drágulás ellenére azonban nem tart attól, hogy a csirkekedvelők áttérnének a sertéshús fogyasztására.
A fuvarozók készülhetnek az újabb üzemanyagár-emelésre
A hazai üzemanyagárak szépen kúsznak felfelé: egy hét alatt a gázolaj ára például 80 forinttal emelkedett literenként. Erre lát esélyt a Holtankoljak.hu üzemanyagár-összehasonlító portál a következő héten is, a forint gyengülése miatt újabb áremelés várható a piacon. A külföldiek és a fuvarozók már európai áron tankolhatnak nálunk is.
Több tucat kút bezárt a benzinárstop miatt
A Független Benzinkutak Szövetségének elnöke szerint már több benzinkút kénytelen volt bezárni az árstop miatt. A kettős árazás is problémát okoz, a feszültséget elkerülendő, szinte mindenkinek hatósági árat számolnak - hangzott el az ATV Híradóban.
Tombol a bevásárlóturizmus
Vitték a benzint, mint a cukrot, na meg persze a cukrot is. 2022 első negyedévében berobbant a bevásárlóturizmus. A hozzánk látogató turisták kétszer annyit tankoltak, mint korábban. Nekünk viszont egy kicsit elment az eszünk és a pénzünk: többet tankoltunk kint, mint régebben. Vagy szeretünk utazgatni és turkálni a más boltjában, sikerült is annyit, mint hajdanán.