Nem rendült meg a BMW - itt az újabb rekord
Eladási rekorddal növelte nyereségét is a német BMW AG autóipari konszern az első negyedévben - derül ki a cég honlapján közzétett eredmény-beszámolóból.
Nem rendült meg a BMW - itt az újabb rekord
Eladási rekorddal növelte nyereségét is a német BMW AG autóipari konszern az első negyedévben - derül ki a cég honlapján közzétett eredmény-beszámolóból.
Hatalmas változás a Facebooknál
Több, mint 50 százalékkal emelkedett a Facebook árbevétele az első negyedévben, a profit is jócskán meghaladta az elemzők várakozásait. Az alapító Mark Zuckerberg eközben a Google-alapítókhoz hasonló lépésre szánta el magát, új, nem szavazó részvényosztályt hoz létre, ezzel úgy teheti pénzzé részvényvagyona egy részét, hogy megtartja a kontrollt a cég felett.
A dollár lehet a nagy megmentő
Eddig rosszak ugyan az amerikai vállalati gyorsjelentések, azonban mégsem annyira lehangolóak, mint amennyire azt az elemzők várták. A nagy megmentő a gyengülő dollár lett a negyedévben, így nem csoda, ha a befektetők most nagyon odafigyelnek, mit csinál majd a Fed.
Tényleg nagyot bukik az Apple?
Vasárnap egy éve mutatták be az Apple okosóráját, a befektetők annak ellenére kudarcnak tartják az Apple Watchot, hogy kétszer annyit adtak el belőle, mint az első iPhone-ból bemutatkozása után - írja a Wall Street Journal (WSJ).
Jól megy az Adidasnak
Az egy évvel korábbi 140 millió euróról 44 millió euróra csökkent a tavalyi utolsó negyedévben a sportszergyártással foglalkozó Adidas csoport negyedéves adózott vesztesége; az év egészében az adózott eredmény 29 százalékkal 634 millió euróra emelkedett, a bevétel pedig 14,53 milliárd euróról 17 milliárd euróra nőtt.