Alma és meggy: rossz hír érkezett
Pocsék éve van a magyarok két kedvelt gyümölcsének - számolt be az InfoRádió.
Alma és meggy: rossz hír érkezett
Pocsék éve van a magyarok két kedvelt gyümölcsének - számolt be az InfoRádió.
Húsz deka alma kerülhet le minden asztalról
Az uniós országokban eddig fejenként évente 12,2 kiló alma fogyott, a következő szezonban ez kevesebb lehet.
Visszakanyarodott a bronzérmes magyar gyümölcs
A szilva az egyik legjelentősebb magyar gyümölcs, sikerült fordítania a pocsék 2020-as év után.
Nem lesz hiány magyar almából, de almakampány indul
A magyar almának van jövője, a legnépszerűbb gyümölcsből az áruházakban idén sem lesz hiány – mondta Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár. Az almatermelők helyzete ma valóban kedvezőbb, mint néhány évtizede, de az ágazat veszteségei súlyosak, a termőterület is közel a felére csökkent - közölte Takács Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet alelnöke.
Az utóbbi 10 év legrosszabb almatermése várható
A WAPA (World Apple and Pear Association, Alma- és Körte Világszövetség) 90 ezer tonnával csökkentette az európai almatermésre vonatkozó előrejelzését - írta a FruitVeb Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács.