Nincs ember - egyre nagyobb a baj a magyar cégeknél
Érezhetően egyre nagyobb probléma a munkaerőhiány a magyarországi vállalkozások számára - derül ki az friss felmérésből.
Nincs ember - egyre nagyobb a baj a magyar cégeknél
Érezhetően egyre nagyobb probléma a munkaerőhiány a magyarországi vállalkozások számára - derül ki az friss felmérésből.
Rabszolgatörvény: egyre több magyar cég beveti
Az utóbbi hetekben jelzések érkeztek az érdekvédőkhöz, hogy az ősz eleje óta egyre több, nem kizárólag autóipari cégnél kérdezik, vállalnák-e a dolgozók a 400 óra túlórát. Van, ahol már meg is kötötték a megállapodást. Ezt a fajta túlmunkát alkalmazni akarók mind magyar kis- és középvállalkozások - írta a Magyar Hang.
Irodában dolgozik? Akkor ez a hír érdekelni fogja!
Az irodai dolgozók 90 százalékának nem jön be a nyitott terű iroda, csak 10 százalékuk gondolja úgy, hogy vannak előnyei - derült ki abból az októberi felmérésből, amelyet a november 20-i Big Office Day szervezői készítettek csaknem 1000 válaszadó megkérdezésével.
Még több vendégmunkás kellene?
A képzett külföldi munkaerő kontrollált bevonása nélkül már rövidebb távon is megoldhatatlan problémát okozna számos területen a munkaerőhiány. Ha pedig egy vállalat hosszú távon is képtelen megoldani a munkaerőhiányt, akár úgy is dönthet, hogy átszervezi, más országba telepíti termelését. Így a vendégmunkások emelkedő száma - átmeneti megoldásként - előnyös a magyar munkavállalók számára - véli a Prohuman munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó vállalat.
Nagyot nőtt a minisztérumok létszáma
Nyolc év alatt a duplájára, 13 ezer főre hizlalta a minisztériumok létszámát az Orbán-kormány. Az elmúlt hónapok leépítései után még mindig 5300-zal dolgoznak többen a tárcáknál, mint 2010-ben - írta a Népszava.