BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

ÁllÁs

04.
11.
13:43

"Pénzt veszíteni megtanultunk, de...!"

A koronavírus-járvány miatti válság elérte az építőipart is, de sok ágazattal szemben eddig kevésbé rázta meg. A nagyberuházások jelentős része még nem állt le, de a hatások már látszanak. Sok területen embereket is tudnának felvenni, amiben nagy segítség lehet, hogy most szakemberek térnek haza kényszerűségből Magyarországra - többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk Varga Mihállyal, a KÉSZ Csoport alapítójával, aki elmondta, a vállalatcsoportnál "boldogulási alapbért" vezetnek be a munkatársaiknak, de 20-30 százalékos visszaesésre számítanak.

Szerző(k):
Szabó Dániel
04.
09.
14:36

Még csak ilyenekkel hajlandó küzdeni a kormány a munkanélküliség ellen

Azok a munkavállalók, akik a koronavírus-járvány miatt elveszítették munkájukat vagy akik mostani állásukból váltani szeretnének, a május elején induló felnőttképzéseken olyan tudásra tehetnek szert, amellyel a válság után az átlagbér másfél-kétszereséért tudnak elhelyezkedni - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön az M1 csatornán.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss