Hova tette a pénzét? Sokan rosszul döntöttek
A befektetési alapok nagyobbik fele időarányosan magasabb hozamot ért el az idén, mint a MÁP+. A hosszú kötvényalapokkal például biztosan többet lehetett keresni.
Hova tette a pénzét? Sokan rosszul döntöttek
A befektetési alapok nagyobbik fele időarányosan magasabb hozamot ért el az idén, mint a MÁP+. A hosszú kötvényalapokkal például biztosan többet lehetett keresni.
Utolsó esély a katasztrófa küszöbén: ingyenpénzt szórnak az emberek közé a politikusok?
A politikusok és a jegybankárok fejében élénken él még a 2008-2009-es "világégés" emléke. Úgy tűnik, hogy a válságkezelésben a központi bankok kezdenek kifogyni tűzerejükből és az egyre sokasodó recessziós jelek láttán a megriadt döntéshozók akár olyan eszközökkel is elkezdhetnek védekezni a krízis ellen, amelyeket korábban az establishment elfogadhatatlannak vélt. Ma már befektetők latolgatják: a nem túl távoli jövőben az állam közvetlenül juttathat elkölthető pénzt az alacsonyabb jövedelmű rétegeknek.
Kiderült, hová tették a pénzüket a magyarok a nyáron
Júliusban is nagyon sok hosszú kötvény vásárolt a lakosság, a statisztikák szerint főleg rövid állampapírok és befektetési alapok eladásából. A részvényállomány is történelmi csúcson van, a kisbefektetők a bankpapírokon nyertek sokat.
Most sem fogyott el az összes szuperkötvény
A múlt héten is 100 milliárd forintnyi Magyar Állampapír Pluszt (MÁP+) ajánlott fel az államadósság-kezelő a lakosságnak, de csak 97 milliárdnyi fogyott el.
Így trükköznek a gazdag magyarok a szuperkötvénnyel
Elindult a babaváró támogatás, és minden rekordot megdöntöttek a lakossági hitelstatisztikák. A MÁP+-t, ahogy sejteni lehetett, sokan veszik lombardhitelből, így sokszorozva meg a kamatot.