Nagyon ráfizet az állam a szuperkötvényre
A befektetési alapokból fogy a pénz, az alapkezelők pedig egyre kevesebb állampapírt tartanak. Az alacsony kamatú intézményi papír külföldre megy, idehaza csak a magas kamatozású lakossági kötvény kelendő.
Nagyon ráfizet az állam a szuperkötvényre
A befektetési alapokból fogy a pénz, az alapkezelők pedig egyre kevesebb állampapírt tartanak. Az alacsony kamatú intézményi papír külföldre megy, idehaza csak a magas kamatozású lakossági kötvény kelendő.
Megvan, kik nyernek a legtöbbet a szuperállampapírral
Az államnak évente 25 milliárdba, a lakosságnak pedig további 15 milliárd forint kiadást jelent, hogy az állampapírok többségét bankok és brókercégek adják el. A kincstárba terelnék az ügyfélkört, de az meg nem bírja a terhelést.
Budapesten nem bírja az államkincstár a rohamot
Nem bírták az ügyintézők, sem a telefonos ügyfélszolgálat azt a rohamot, amivel a Magyar Állampapír Plusz indulásakor találkoztak. Vidéken rövidebbek voltak a sorok, Budapesten új értékesítési pontokat kell nyitni.
Megverné a szuperkötvényt az Erste
A részvénybefektetések felé terelné az ügyfeleket az Erste kis összegű rendszeres megtakarításokkal. 12-féle programot kínálnak, nagyobb a kockázat, de a lakossági állampapírokénál magasabb hozam is összejöhet.
Több tízezer Magyar Posta-ügyfél pénzét csatornázzák át - 226 milliárd forintos vagyon a tét
A Magyar Posta Befektetési Zrt. legalább 45 ezer ügyfelének mintegy 226 milliárd forintos vagyonát irányítják át október 21-én a kormányközeli magántulajdonban lévő MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bankhoz. Csak az nem kerül át, aki október 14-ig kitölti az elutasító nyilatkozatot.