BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

állami_vagyon

04.
10.
13:48

Olcsó földet ad a kormány a gazdáknak

Valóban döntött a kormány a mai ülésén arról, hogy a Földet a gazdáknak elnevezésű program keretében mintegy 200 ezer hektár állami földet ad majd bérbe kistermelőknek, családi gazdaságoknak még az idén. Ezzel egyidejűleg a nagybirtokok használatában lévő hazai földterületek nagyságát a jelenlegi közel 50 százalékról 20 százalék alá akarja szorítani a kormány. A miniszter szerint megszüntetik majd a megbízási szerződéses hasznosítást az állami földek esetében.

Szerző(k):
Kiss Melinda