BUX 138438.54 -0,76 %
OTP 44690 -0,51 %
header

állami_vagyon

02.
22.
11:08

Hazaviszik a pénzt az olajállamok

Rekord pénzösszegtől búcsúzhattak tavaly az alapkezelők, miután az olaj árának esése miatt több, olajban gazdag ország vagyonalapja kénytelen volt pénzét a gazdaság fellendítésére fordítani. Olyan alapkezelők búcsúzhatnak 46,5 milliárd dollártól, mint a BlackRock vagy a Franklin Templeton, ami jócskán rányomja bélyegét az iparág nyereségességére - írja a Financial Times alapján a Portfolio.hu.

Szerző(k):
portfolio.hu
12.
26.
11:19

Itt a következő veszély, és még csak nem is tudjuk, mekkora

Gombamód szaporodtak világszerte az elmúlt években az állami vagyonalapok, elsősorban a nyersanyagokban gazdag országok próbálnak így tartalékolni a szűkösebb időkre. A hatalmas vagyon felett rendelkező szervezetek azonban sokszor nem túl átláthatóan működnek, s most, hogy az olajárak esnek, sok állam kénytelen a rosszabb időkre félretett megtakarításaihoz hozzányúlni. Ennek nehezen előrelátható következményei lehetnek.

Szerző(k):
Economx