Fürdik a pénzben a magyar állam
A tavalyi első három negyedévben 0,1 százalékos volt a GDP-arányos hiány - adta hírül a KSH.
Fürdik a pénzben a magyar állam
A tavalyi első három negyedévben 0,1 százalékos volt a GDP-arányos hiány - adta hírül a KSH.
Rengeteg adat érkezik a jövő héten
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, a legfontosabbak a novemberi infláció, a külkereskedelmi termékforgalom és az építőipar októberi, illetve a mezőgazdaság idei adatai, valamint az államháztartás központi alrendszerének november végi helyzetéről szóló gyorstájékoztató - írja az MTI.
Beindul a pénzosztás: több száz milliárd forint a tét
Az utóbbi években rendre több száz milliárd forintot osztott szét a kormány december utolsó dekádjában. Ez idén sem lesz másként - írta a Népszava.
Félbillió fölé nőtt a magyar államháztartás hiánya
Októberben az államháztartás központi alrendszerének hiánya 271,8 milliárd forint volt, az év első tíz hónapját 575,4 milliárd forintos hiánnyal zárta, ami az éves előirányzat 57,6 százalékának felel meg - közölte a Pénzügyminisztérium pénteken az MTI-vel.
Kiderül, mekkorát nőttek az árak a magyar boltokban
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, a legfontosabbak közé tartozik az októberi inflációs adat és a szeptemberi ipari termelés, valamint az államháztartás központi alrendszerének október végi helyzetéről szóló gyorstájékoztató - írja az MTI.