Jó hírt közölt a Pénzügyminisztérium
Többlettel zárt a költségvetés januárban, miközben a nyugdíjemeléshez, valamint a rezsivédelem és a családtámogatások fenntartásához is biztosította a forrásokat.
Jó hírt közölt a Pénzügyminisztérium
Többlettel zárt a költségvetés januárban, miközben a nyugdíjemeléshez, valamint a rezsivédelem és a családtámogatások fenntartásához is biztosította a forrásokat.
579 napig böjtöltek a magyarok, de most olyat tettek, amit másfél éve nem
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kiskereskedelmi forgalomra vonatkozó legfrissebb adatai is alátámasztották azt, amire gazdasági elemzők egy ideje figyelmeztetnek, a lakosság vagy nem képes, vagy nem akar vásárolni. Ugyanakkor egy kis reményre is van ok, hiszen 2022 május óta először van pozitív tartományban az élelmiszer-kiskereskedelem.
Két lehetőség áll Orbán Viktor előtt, mindkettő kellemetlen
Bod Péter Ákos szerint 2024 még nem az az év lesz, amikor már zsákban van a gazdasági növekedés, minden szép és jó. A volt jegybank elnök azt is elképzelhetőnek tartja, hogy a kormányt Brüsszel idén ismét többletdeficit-eljárás alá vonja. A szakember biztos üzleti pozíció és stabil anyagi lét hiányában nem ajánlja, hogy bárki hitelt vegyen fel. Interjú.
Lecsapott az ezermilliárdos veszedelem a magyar költségvetésre
Most már egészen biztosan bekövetkezett az, amitől minden gazdasági szakember jó ideje tartott, egy ezermilliárdos lyukat ütött a magyar államháztartáson az áfabevétel elmaradása. A gazdaságkutató szerint azonban ha az idei évben folytatódik az infláció lassulása, lendületet vehet a reálbérek és a fogyasztás növekedése.
Majdnem ötezer milliárddal költöttünk többet szeptember végéig
A költségvetés 33,7 milliárd forint többlettel zárta a szeptembert, míg az államháztartás központi alrendszere az első kilenc hónapban 3264,9 milliárd forintos hiányt mutatott.