Viszlát devizahitelek?
Ha a Fidesz marad kormányon, teljes egészében kivezeti a piacról a lakáscélú, jelzálogalapú devizahitel-szerződéseket - jelentette ki Gulyás Gergely, a Fidesz országgyűlési képviselője budapesti sajtótájékoztatóján.
Viszlát devizahitelek?
Ha a Fidesz marad kormányon, teljes egészében kivezeti a piacról a lakáscélú, jelzálogalapú devizahitel-szerződéseket - jelentette ki Gulyás Gergely, a Fidesz országgyűlési képviselője budapesti sajtótájékoztatóján.
Alkotmányjogász: nem lehet megszüntetni egyoldalúan a kötelezettségeket
Az Alkotmánybíróság a hétfői döntésével nem zárta ki a lehetőségét annak, hogy a devizahiteles szerződésekhez hozzányúljanak - mondta az MTI megkeresésére Lövétei István alkotmányjogász, aki azt is kiemelte: senkinek nem lehet megszüntetni egyoldalúan a kötelezettségét, sem a hitelezőnek, sem az adósoknak.
Varga: a következő kormányra marad a devizahitelek megszüntetése
Az Alkotmánybíróság (Ab) mai döntése igazolta a kormány eddigi lépéseit, a kabinet eddig is arra törekedett, hogy alkotmányos alapokon, érdekegyensúlyra törekvő döntéseket hozzon - reagált a döntésre Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.
Itt az Ab döntése a devizahitel-szerződésekről
Törvénnyel módosíthatók korábban megkötött szerződések, ám ebben az esetben is figyelembe kell venni minden fél méltányos érdekeit, a megváltozott körülmények között is érdekegyensúlyra kell törekedni - mondta ki devizahitelekkel kapcsolatos alaptörvény-értelmezésében az Alkotmánybíróság (Ab) hétfőn.
Ab-döntés jön a devizahitelesekről
Hétfőn 10.30-kor az Alkotmánybíróság ismerteti a kormány devizahiteles indítványával kapcsolatos döntését.