BUX 137939.17 -1,12 %
OTP 44250 -1,49 %
header

alkotmány

06.
27.
19:04

Megválasztották az új alkotmánybírákat

Megválasztotta az Alkotmánybíróság öt új tagját hétfőn az Országgyűlés - közölte az MTI. A képviselők titkos szavazással - szeptember 1-jei hatállyal - választották alkotmánybíróvá a kormánypártok jelöltjeit: Balsai István fideszes országgyűlési képviselőt, az Antall-kormány volt igazságügy-miniszterét, Pokol Béla egyetemi tanárt, Szalay Péter ügyvédet, Szívós Máriát, a Fővárosi Bíróság tanácselnökét és Dienes-Oehm Egon korábbi nagykövetet, nemzetközi magánjogászt.

Szerző(k):
Economx