BUX 137939.17 -1,12 %
OTP 44250 -1,49 %
header

alapkezelő

09.
16.
00:00

A kicsit is befektetési alapba rakja az OTP

Állandó értékpapír-vételi megbízás néven új szolgáltatáscsomagot indít az OTP a biztonságra törekvő ügyfeleknek − jelentette be a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján. Mint elmondták, a kockázatvállalás 2008−2009 óta teljesen új értelmet nyert, a kockázatvállalási kedv a lakosságnál erősen csökkent, elsősorban a nagyon alacsony kockázatú eszközöket keresik. Hosszú távon érdemesebb értékpapírokba fektetni, mint betétekbe. A hónapról hónapra keletkező megtakarításokból a szolgáltatáson keresztül akár néhány ezer forintot is félre lehet tenni, rugalmas, nyílt végű befektetési alapok vannak mögötte, amelyek a napi eszközérték-számítás miatt átláthatók. Az év végéig a megbízások díját elengedik, öt kiemelt alap jegyeinek megvásárlásakor pedig nulla lesz az egyébként 100 forintos, 0,5 eurós vagy 0,5 dolláros tranzakciós díj. A kiemelt alapok a csoport pénzpiaci alapja és a Prémium-sorozatban négy, különböző kockázatú alapok alapja.

Szerző(k):
Eidenpenz József
09.
05.
00:00

Még nincs meg a fordulatra utaló jel

A hatalmas nyári áresés után vegyesen alakulnak a hangulati mutatók a tőzsde várható teljesítményével kapcsolatban. A profik az elmúlt napok emelkedései ellenére egyre pesszimistábbak, a kisbefektetők viszont ugyan halványan, de optimistábbá váltak. Az alapkezelők utoljára a válság során mutattak ilyen tartós bizalmatlanságot a piaccal szemben. Talán még mindig nem jött el a vásárlási szezon. A Ben Bernanke, a Fed elnöke másfél hete, pénteken tartott beszéde óta az amerikai piacon bekövetkezett emelkedés még nem épült be a Napi Gazdaság által rendszeresen követett hangulati felmérések közül a profi tőkepiaci hírlevélírókat szemléző adatokba. A profik körében egy hét alatt nem változott a részvényvásárlást javaslók aránya, 40,9 százalékon maradt. Azonban a korrekcióban részvényvételt tanácsolók táborából egy páran átpártoltak a részvények eladását javaslók körébe, így utóbbiak aránya 33,3 százalékról 36,6 százalékra nőtt. A felmérésben a bull/bear arány ezzel 1,12-re csökkent, ami már elég közel jár a szélsőségesen pesszimista, lokális piaci mélypontokra jellemző értékhez, azonban még nincs ott, ilyenről általában 0,9-0,8 alatti értékeknél szokás beszélni. Érdekes fejlemény, hogy a szélsőségesen pesszimista hangulat hiánya nem a medvék alacsony, hanem a bikák viszonylag magas számának köszönhető. A felmérésben a medvék aránya ugyanis már olyan magas, mint amire 2009 tavasza óta nem nagyon akadt példa.

Szerző(k):
Economx