Brókerbotrány: két alapkezelő is beragadt
Csaknem 10 milliárd forint ragadt bent két befektetési alapkezelő alapjaiban a brókerbotrányok miatt - írta a Világgazdaság.
Brókerbotrány: két alapkezelő is beragadt
Csaknem 10 milliárd forint ragadt bent két befektetési alapkezelő alapjaiban a brókerbotrányok miatt - írta a Világgazdaság.
Concorde: a piacnak is figyelnie kellett volna
Nincs szó brókercsődről, a Quaestor Financial Hrurira Kft. öncsődje vállalati csődesemény, amelynek oka, hogy kibocsátottak egy olyan kötvényt, amely mögött álló fedezet, pénztermelő képesség nem bizonyult sikeresnek – mondta Bilibók Botond, a Concorde Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója szerdán.
Itt az OTP-meglepetés - bevetették a tartalékokat
Az elemzői várakozásokat jócskán meghaladó negyedik negyedéves eredményt ért el az OTP-csoport. Az elemzők nem számoltak azzal, hogy a bank korábban ennyire túltartalékolta magát, s így a várt veszteség helyett 10 milliárdot meghaladó nyereséggel zárja az utolsó három hónapot. Működési szinten a vártnál enyhén rosszabb adatok jöttek.
Hirtelen Európa lett az ígéret földje
A befektetők egyértelműen nagyon pozitívan állnak az európai eszközökhöz az ECB által bejelentett kvantitatív lazítási program hatására. Rekordarányban tervezik az európai részvények vásárlását - derül ki a Bank of America Merrill Lynch friss alapkezelői felméréséből.
Mibe fektet Soros György?
Soros György immár családi hedge fundja csökkentette kitettségét az amerikai részvénypiacon, helyette Európa és Ázsia irányába fordult. Más hedge fundok is követték példáját.