BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
header

akvizició

10.
23.
23:59

A Masped megvásárolta a Hungarocargót

A Masped Rt. megvásárolta a Hungarocargo Nemzetközi Szállítmányozási Kft. 85 százalékos tulajdonrészét a Hungarocamion Rt.-től - jelentette be Kautz István, a Masped Rt. elnök-vezérigazgatója. A tranzakcióról szóló megállapodást kedden írta alá Dénes István, a Hungarocamion Rt. vezérigazgatója és Kautz István. (A Hungarocargo részvényeinek 12 százaléka a menedzsment kezében van, míg 3 százalékon öt magánszemély osztozik). A piacbővítés szándéka vezette a Maspedet a vásárlás során, a cégcsoport ezzel az akvizícióval ugyanis második piaci szereplővé lépett elő a konténerszállítási szektorban - jegyezte meg lapunknak Kautz. A vételárat az eladó kérésére üzleti titokként kezelik. Az elsősorban konténeres szállítmányozással foglalkozó, 1989-ben alakult, 39,2 millió forint jegyzett tőkéjű Hungarocargo Kft. az első tíz legjelentősebb magyar speditőr cég között található. A társaság múlt évi árbevétele 3,2 milliárd forint volt, ami 900 millióval kevesebb a 2000. évinél. Az árbevétel 75 százaléka a konténerforgalomból származik, évente 6000 darab 40 lábas konténeregységet fuvaroztatnak. A forgalom egynegyede közúti, légi, tengeri és gyűjtőszállítmányozásból származik. A Hungarocargo emellett kiegészítő szolgáltatásokat - vámkezelést, házhoz fuvarozást, szállítmánybiztosítást, csomagolást és raktározást - is végez. D. J.

Szerző(k):
Diószegi József