BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

akkumulátor

12.
02.
06:40

Elektromosautó-ipari óriáscég költözik Debrecenbe

Mintegy 65,5 milliárd forintos óriásberuházás érkezik Debrecenbe, 440 új munkahelyet teremtve a régióban. Az elektromos autók akkumulátoraihoz szükséges szeparátorfóliákat gyártó sanghaji központú Semcorpnak ez lesz az első, Kínán kívüli üzeme. A kormány 13 milliárd forintos, vissza nem térítendő készpénztámogatást biztosít a fejlesztéshez. A Napi.hu Papp Lászlót, Debrecen polgármesterét kérdezte az új beruházásról.

Szerző(k):
Kónya Ádám