Újabb multi választotta Magyarországot
Egy japán vállalat Miskolcon épít 400 főt foglalkoztató akkumulátor-összeszerelő üzemet. A gyár már jövő szeptemberben elkezdheti a termelést.
Újabb multi választotta Magyarországot
Egy japán vállalat Miskolcon épít 400 főt foglalkoztató akkumulátor-összeszerelő üzemet. A gyár már jövő szeptemberben elkezdheti a termelést.
Ezen bukhat el az autós forradalom
Néhány ritka fémen múlik, hogy mikor érhet be az elektromosautó-láz. A világ egyre inkább függ az akkumulátoroktól, és nagyon kellene már egy árcsökkentő fejlesztés. Mindenki ezen dolgozik, de a kobalt és a lítium világpiaci árának emelkedésével messzebb kerülhet az autózás új korszaka.
Beüzemelték a Tesla gigantikus létesítményét
Az áramellátó hálózatra kapcsolták Ausztráliában a világ legnagyobb, 30 ezer háztartás áramigényét fedező teljesítményű lítiumion-akkumulátor telepét, amit a Tesla szállított - írja az MTI.
A magyarok lenyomták a cseheket - gigaberuházás jön
Végre Magyarország is nyert valamit a piaci beruházásokért folyó régiós versenyben, egy koreai vállalat akkumulátorgyárat épít Komáromban. Az alacsony társasági adó lehetett a siker kulcsa.
Nagy lépést tettek a szuperolcsó áram felé
A zöldenergia legnagyobb gyengéje, hogy ha nem süt a nap vagy nem fúj a szél, akkor leáll az áramtermelés, ha pedig nagyon süt vagy nagyon fúj, akkor nincs hova tenni a plusz elektromos energiát. Az energiaipar pénteken tett egy nagy lépést afelé, hogy megoldja ezt a két gondot.