Mélyrepülésben az Airbus
Csaknem kétmilliárd eurós adózás utáni veszteséget jelentett a június 30-ával végződött első pénzügyi fél évre az Airbus, az üzletágak közül csak a kereskedelmi repülőgépeket gyártó részleg volt veszteséges.
Mélyrepülésben az Airbus
Csaknem kétmilliárd eurós adózás utáni veszteséget jelentett a június 30-ával végződött első pénzügyi fél évre az Airbus, az üzletágak közül csak a kereskedelmi repülőgépeket gyártó részleg volt veszteséges.
Mi történt a kormányzati Airbusokkal? Pénzről van szó
A kormánytagok által is használt két Airbus repülő karbantartására 14 milliárd forintot költ a kormány a következő években. A kormány szerint az idei év első felében a csapatszállító gépek közel 90 százalékban honvédségi szállítási feladatokat láttak el, így okafogyottak a gazdaságosságukkal kapcsolatos kérdések - hangzott el az RTL Híradóban.
13,9 milliárdos szerződést kötöttek a kormányzati gépekre
Az Aeroplex Közép-Európai Légijármű Műszaki Központ Kft. tarhatja karban a Magyar Honvédség által üzemeltetett Airbus A319 típusú, közepes szállító repülőgépeket, hat évig, nettó 13 milliárd 853 millió forintért. Ez a cég volt az egyetlen ajánlattevő.
A magyar kormány összeállt a mamutcéggel: Gyulán épül az új gyár
Helikopterek úgynevezett sárkányszerkezetéhez is gyárt majd alkatrészeket a magyar kormány és az Airbus vegyesvállalata.
Gigantikus leépítést jelentett be az Airbus
Az Airbus bejelentette, hogy csökkenti munkavállalóinak számát és újratervezi kereskedelmi repülőgépgyártását, ezzel alkalmazkodva a koronavírus járvány miatt bekövetkezett válsághelyzethez.