Ma is tüntetnek a kata-törvény módosítása miatt
Csütörtökön a Magyar Kétfarkú Kutya Párt hirdetett tiltakozást a kata-törvény szigorítása miatt az Erzsébet híd pesti hídfőjéhez.
Ma is tüntetnek a kata-törvény módosítása miatt
Csütörtökön a Magyar Kétfarkú Kutya Párt hirdetett tiltakozást a kata-törvény szigorítása miatt az Erzsébet híd pesti hídfőjéhez.
Három-négymillió magyar még nem tudja, mennyi lesz a rezsije
Megy a számháború, pontos adatokat azonban egyelőre nem tudnak a társasházban élők, hogy mennyi lesz a rezsiszámlájuk a kormány szerdai, támogatási limitről szóló bejelentése után. Egyelőre ezt a társasházkezelők egyesületének elnöke sem tudja, ezért megkereste Varga Mihály minisztert, hogy tisztázzák a kérdést. Súlyos közös költség emelés is várhat a társasházban élőkre.
Adózók, figyelem: megújult a NAV Infóvonala
Megújult a NAV Infóvonala, mostantól az általános kérdések és a konkrét ügyek telefonos intézéséhez is egységesen a 1819-es számot kell hívni - adta hírül a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Uniós szintre emelkedhet a "kataprobléma"
Az Európai Unióban új szabályozást vezethetnek be annak érdekében, hogy visszaszorítsák a kényszervállalkozásokat, azaz az olyan helyzeteket, amikor a munkaadók vállalkozói szerződést kötnek valakivel, de úgy bánnak vele, mint egy munkavállalóval.
Ha ebbe beleáll az USA, rosszul járnak a magyarok
Az Egyesült Államok kormánya felmondta a Magyarországgal 1979-ben kötött, a kettős adóztatás elkerüléséről szóló nemzetközi szerződést. Ennek rendelkezései 2024. január 1-jétől nem lesznek alkalmazandóak, ami kihatással lehet a magyar és amerikai cégek, valamint magánszemélyek a két ország határain átnyúló tevékenységeire és befektetéseire. Ettől az időponttól az USA-ból származó kamatot, jogdíjat és osztalékot 30 százalékos amerikai forrásadó terhelheti - írja kommentárjában a PwC Magyarország.