BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

Befektetés

06.
19.
00:00

Még mindig hatott az új csomag a Telekomra

A nap elején kétszer is megpróbált pluszba lendülni a magyar tőzsde vezető indexe, a BUX, azonban az újabb Varga-csomag még mindig elnyomta a jó nemzetközi hangulatot, így siralmas lett az egész napos teljesítmény. A legrosszabbul a Magyar Telekom szerepelt. A válságadókkal leginkább sújtott társaság 335 forinton új történelmi mélypontot ért el napközben, és ennél a nap végén sem zárt sokkal jobban. A 337 forintos záróár 1,8 százalékos mínuszt jelentett, és technikai alapon még mindig bőven van tér lefelé, így egyelőre vételekkel nem érdemes próbálkozni, főleg hogy az osztalékvárakozások egyre közelebb vannak a 30−35 forintos sávhoz.

Szerző(k):
Deák Bálint
06.
18.
00:00

Nem adják el a spanyolok a Telefónicát

Az AT&T lapértesülések szerint baráti felvásárlási ajánlatot tett a Telefónica 100 százalékára. Állítólag ezt a spanyol kormány visszautasította, mivel stratégiai vállalatként tekint a távközlési cégre. Az információk szerint az AT&T az 52 milliárd eurós hitel átvállalásán túl 70 milliárd euró körüli összeget fizetett volna a cégért, ami 30 százalékos prémium a piaci árhoz képest, így a befektetők szempontjából az, hogy a tranzakció nem jön létre, mindenképpen negatív hír. A Telefónica ugyanis elég nagy bajban van, a nehéz iparági környezet mellett tetemes adósság nehezíti életét. Ezért korábban azt nyilatkozták a spanyol cég vezetői, hogy a cseh és az ír leányt eladnák, de úgy látszik, az anyacég nem eladó.

Szerző(k):
Deák Bálint
06.
18.
00:00

Már a negyvenforintos osztalék is veszélyben lehet a Magyar Telekomnál

Nagyjából 3−6 milliárd forint között lehet az az összeg, amivel a Magyar Telekom a tavalyinál több távközlési adót fizethet az idén Varga Mihály gazdasági miniszter hétfői bejelentése alapján − véli Gyurcsik Attila, a Concorde vezető elemzője. Pontos számot azért nehéz mondani, mert a távközlési cég nem közli, hogy előfizetői között milyen a magán- és a céges ügyfelek aránya. A Concorde korábban éves szinten 22 milliárd forintos távközlési adóteherrel számolt, ami az új kulcsokkal mintegy 10 milliárddal nőne, ha minden előfizetőre vonatkozna. Az emelés azonban csak a céges ügyfeleket érinti, így alakulhat ki a 3−6 milliárdos pluszbefizetés. Mindez azt jelentheti, hogy a Concorde eddigi várakozásai szerint 50 forintról 40 forintra csökkenő osztalék mértéke akár tovább mérséklődhet, 35−40 forint közzé. Gyurcsik szerint ez az árfolyamba nem épült be.

Szerző(k):
Deák Bálint