A gyengülés úgy ment végbe, hogy különösebb makroadat nem rontotta a hangulatot, ami arra utalhat, hogy a befektetők profitot realizáltak az amerikai gyorsjelentési szezon előtt. A londoni Footsie 0,6, a frankfurti DAX 0,3, a párizsi CAC 40 index pedig 0,4 százalékot veszített előző záróértékéből. Kedvezőtlenül befolyásolta ugyanakkor a vételi kedvet, hogy az eurózóna negyedéves GDP-adata rosszabb lett a vártnál, és Joseph Stiglitz, Nobel-díjas közgazdász brúlátó kommentjei sem segítették a hossz folytatódását. A szektorok között a pénzügyi veszített komolyabban, több százalékot az árfolyamokból, míg az energiaipari részvények az amerikai készletadatokra csökkenő olajárak hatására lettek olcsóbbak. A Banco Santander brazil egysége mintegy 8 milliárd dolláros részvénykibocsátásra készül, de a társaság anyacége nem tudott erősödni. A kiskereskedelmi cégek papírjainak tulajdonosai sem örülhettek felhőtlenül, miután a Sainsbury és a Metro kedvezőtlen forgalmi adatokról, illetve az alapító-tulajdonos részvényeladásáról érkező hírek hatására. A légiiparban az Air France szeptemberről 3,7 százalékos forgalomcsökkenést jelentett, ami nem tett jót az árfolyamának.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!