Lényegében túl van a hazai részvénypiac a jelentési szezon érdemi részén, néhány midcap kibocsátó beszámolója van még hátra. A blue chip részvények mögött álló cégek nagyjából hozták a várakozásokat. Mint az Erste elemzése kitért rá, az OTP, Mol, Telekom, Richter által a negyedik negyedévben szállított profit 342 milliárd forint volt, amely ugyan kevesebb a várakozásaiknál, de így is történelmet írt a BÉT, hiszen egy év alatt 10 százalékkal nőtt a négy társaság adózott nyeresége. A teljes évet tekintve 1 838 milliárd forint volt a négyes összesített nettó eredménye.
Miután lement a jelentési szezon érdemi része, arra voltunk kíváncsiak, hogy a hazai befektetési szolgáltatók most melyik magyar részvényben látják a sztorit, melyik teljesítménye múlhatja felül a BUX-ot.
Kapcsolódó
Nagy András, részvényelemző, Erste – kedvenc részvény: OTP
Több tényező miatt is az OTP felülteljesítésére lehet idén számítani. Egyrészt várhatóan emelkedni fognak az idei profitvárakozások. A piaci konszenzus egyelőre a profitok enyhe visszaesésével számol, miközben a menedzsment 2025-ös előrejelzéséből inkább növekedés olvasható ki.
Főként azért, mert a negyedik negyedévben az óvatosság érdekében kiugróan nagy céltartalékot képeztek, ami növeli a menedzsment idei mozgásterét. A hitelintézet tőkehelyzete kiemelkedően magas, főként, ha figyelembe vesszük az addicionális tőkeelemek kibocsátásának lehetőségét is. Vagyis megfelelő célpont esetén egy nagyobb (akár ezer milliárdos forintos) akvizíció is beleférhet az OTP-nek, megfejelve az organikus növekedési lehetőségeket. A régiós szektortársak jellemzően 25-30 százalékkal magasabb értékeltségen forognak, mint az OTP akár P/E, akár P/BV alapon nézzük. A felértékelődés egyik katalizátora lehet, ha előrelépés történik az orosz-ukrán háború lezárása kapcsán. Erről a két piacról származik ugyanis az OTP csoport árbevételének több, mint 15 százaléka.
Cinkotai Norbert, vezető elemző, K&H Értékpapír – kedvenc részvény: Richter
Az elmúlt időszakban nem teljesített túl erősen a Richter a piacon, nagyjából szeptember elején is itt járt az árfolyam, 10 500 forint körül. Az elmúlt félévben a blue-chipek közben erősek voltak, a BUX is több mint 20 százalékot tudott erősödni, vagyis alulteljesítés látható a Richter kapcsán. Pont ez teszi viszont igazán érdekessé a részvényt, egyebek mellett azért, mert a 2024-es jelentésében látványos profitbővülésről számolt be.
A Richter egy részvényre jutó eredménye (EPS) már 1300 forint felett alakult, a konszenzus pedig úgy számol, hogy a következő években lassan a 2000 forint is elérhető a vezető készítmény Vraylar remek számainak köszönhetően. A cég néhány napja hosszú távú stratégiáját is közzétette, ahol láthatóan a Vraylar mellett is szép növekedés jöhet a bevétel és a profit terén, miközben a Vraylar utáni időszakban is szép osztalékot fizethet a cég. A jelenlegi piaci árazás továbbra is igen alacsonyan található, így nem lenne nagy meglepetés, ha idővel a lemaradó Richter is csatlakozna a magyar piacon látható ralihoz.
Rácz Balázs, senior tőkepiaci elemző, MBH Befektetési Bank – kedvenc részvény: Richter
A stabil profitnövekedés ellenére a szektortársaknál lényegesen alacsonyabb értékeltségen forognak a Richter-részvények, jelenleg 13105 forintos célárfolyam mellett vételre ajánljuk a céget. A társaság március 5-én publikálta 2035-ig szóló stratégiáját, amelyben meghatározta azokat a feladatokat és célokat, amelyek segítségével ellensúlyozni fogja az évtized végén lejáró cariprazine szabadalom miatt kialakuló gyors és jelentős profitkiesést.
A befektetőket a szabadalom végét követő időszak kiemelten foglalkoztatja, a Richter menedzsmentje a friss stratégiájában megerősítette, hogy a 2030-as és 40-es években is az a cél, hogy értékteremtő üzletág maradjon a Neuropszichiátria, ezért egy blockbuster potenciállal rendelkező új molekula kifejlesztése is fókuszban van a társaságnál. Emellett a másik három üzletág is stabilan fejlődik, a társaság jó úton halad a céljának megvalósításával, hogy 2030-ra a Nőgyógyászat, a Biotechnológia és a General Medicines is jelentős profitnövekedést tudjanak felmutatni a mostani szintekről.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Putyinéknak semmi se szent? – megtámadták a baltiak energiaellátását

Épségben landoltak a Földön a világűrben rekedt asztronauták

Hadrendbe álltak Orbán békeharcosai, totális blokád jöhet a csütörtöki EU-csúcson
Reagált Zelenszkij a korlátozott tűzszüneti javaslatra

A világ legszebb étterme egész közel van Magyarországhoz

Hónapok múlva szabadulhat Magyarország a megbélyegzéstől

Jön az állampapír-pénzeső 3.0, százmilliárdokat kapnak a befektetők

Magyar találmány lesz világsiker: az űrtechnológia forradalmasítja a városok tervezését

Infláció: vannak, akik még Orbán Viktornál is jobban kikészülnek tőle
