Válság ide, válság oda, jön a 14. havi nyugdíj Lengyelországban A lengyel kormány a gazdasági válság ellenére ragaszkodik ahhoz, hogy teljesítse a kormánypárt választási ígéretét, miszerint bevezetik a 14. havi nyugdíjat.
Katasztrófát várnak a lengyeleknél Egy banki szakértői jelentés szerint katasztrofális hatással jár majd Lengyelországban a koronavírus-járvány. Az ország minden makromutatója látványosan romlani fog.
Figyelmeztetést kaptak a nyugdíjasok - Magyarországon is megszívlelendő Szlovákiában magyar nyelven is figyelmezteti a kormány az embereket, különösen a nyugdíjasokat arra, milyen általános szabályokat érdemes betartaniuk, ha nem akarnak csalók áldozatául válni.
A Lidl és riválisa más irányba megy - ledobják a nyitvatartási bombát Lengyelországban a portugál tulajdonban lévő Biedronka, az ottani legnagyobb áruházlánc, és a Lidl Polska üzletei egy részében áttér a 24 órás nyitva tartásra. A magyar …
Túllihegték a biztonságot a lengyel hatóságok A lengyel hatóságok káoszt okoztak azzal, hogy azokat az embereket is karanténra kötelezik, akik a német-lengyel határon átjárva ingáznak a szomszédos országba dolgozni.
Ezúttal az oroszok másolták a magyar modellt Az orosz Duma egy nappal később fogadta el a rémhírterjesztést büntető törvényét, mint a magyar parlament, de ha már így tettek, drákói büntetéseket kötöttek a …
Új vírusteszttel nyomulnak a lengyelek Lengyelországból is érkeznek a hírek a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban. Rossz hír például, hogy a cégek majdnem háromnegyede elbocsátásokat tervez, de azért akad jó hír is.
Példát mutat a lengyel Posta: fizet A lengyel Posta nagyvonalú bérkiegészítést ad minden egyes dolgozójának a koronavírus-járvány ideje alatt. Ezzel egyben ösztönzik a postásokat, hogy vállalják a munkát.
Megérkezett a vasszigor Lengyelországba Lengyelországban tovább szigorítják a biztonsági intézkedéseket a koronavírus-járvány miatt. Már a biciklikölcsönzőket is bezárják, és felügyelet alá helyezik a 18 évnél fiatalabbakat.
Eltérő vélemény a koronavírus-járványról Sajátos véleményen van a koronavírus-járványról Alekszander Lukasenko, Fehéroroszország államfője. Úgy véli jobb állva meghalni, mind térdelve élni.