Több leállást is tervez szolgáltatásaiban az MBH Bank május első napjaiban. Ez érinti a Netbankot, az MBH ATM-eket és az MBH SZÉP Kártyákat is - tudatta a pénzintézet.

Már vasárnap délelőtt is a következő tájékoztatás fogadta a bank honlapjára látogatókat: „Kedves Ügyfelünk! Technikai okokból átmenetileg szünetel az MBH Bank App-ba történő új regisztráció. Kérjük, próbálja meg egy későbbi időpontban! 

A jövő héten pedig további leállásokat terveznek. Tájékoztatásuk szerint 

tervezett informatikai karbantartás miatt május 9-én 21 és 23 óra között az MBH SZÉP-kártya birtokosok és a szolgáltatók az MBH SZÉP Kártya Honlapon nem tudják használni Személyes Tárhelyüket és az MBH SZÉP Kártya Mobilapp-ot.

Ez idő alatt nem lehet majd lekérdezni az aktuális egyenleget, a korábbi időszaki forgalmat, és az ügyfelek nem kapnak azonnal értesítést a kártya költéseikről/jóváírásokról. 

Hozzáteszik ugyanakkor, hogy  az informatikai karbantartás a szolgáltató helyeken történő kártyaelfogadást, az internetes engedélyeztetést és az előre fizetés lehetőségét nem befolyásolja.

Mindemellett a pénzintézetnél május 9-én 22 óra és május 10-én hajnali 4 óra között – az alábbi rendszerek nem lesznek elérhetőek:

  • az MBH Vállalati Netbank (korábban MKB), az MBH Direct Bank (korábban MKB) és az MBH Vállalati App;
  • az MBH Netbank (korábban MKB), valamint az MBH Bank App 103-as banki azonosító profilja;
  • az MBH Netbank (korábban Takarék), az MBH Direct Bank (korábban Takarék e-Bank), az MBH Vállalati App (exTakarék), valamint az MBH Bank App 504-es banki azonosító profilja;
  • az MBH Netbank (korábban BB) rendszerben és az MBH Bank App 101-es banki azonosító profilja.

Ekkor az MBH OpenAPI, az MBH OpenAPI és az MBH OpenAPI szolgáltatásaiban is kieséseket tapasztalhatnak az ügyfelek.

Mindeközben a Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatása szerint szépen pörög a SZÉP-kártya forgalma: a tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első
negyedévben, mint tavaly. 

A kártyabirtokosok összesen mintegy 96,7 milliárd forintot használtak fel március végéig, a költések jelentősen, közel 12 százalékkal nőttek tavalyhoz képest.

A szaktárca közlése szerint márciusban a SZÉP-kártya felhasználás összértéke közel 5 százalékkal múlta felül a 2024 márciusit. A kártyabirtokosok a legtöbbet a Balatonnál költöttek a szálláshelyeken SZÉP-kártyákról, ahol ez az összeg a márciusi belföldi szálláshelyi költések 12 százalékát tette ki. 

A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai alapján 2025. január‒március között a SZÉP-kártya feltöltések összértéke meghaladta a 105,1 milliárd forintot.

Csak márciusban a SZÉP-kártya feltöltések összértéke meghaladta az 51,8 milliárd forintot, a kártyabirtokosok pedig összesen közel 37 milliárd forintot használtak fel kártyáikról.

Így a SZÉP-kártyás fizetések 2025 harmadik hónapjában 4,6 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához képest.

A Balaton mellett Gyulán és térségében pörgött még erősen a SZÉP-kártyás forgalom: itt a belföldi vendégektől származó szálláshelyi bevételek 15 százalékát tették ki az ilyen költések.

Idén márciusban a szálláshelyek országszerte 6,2 százalékkal több bevételt könyvelhettek el, mint tavaly ilyenkor.

Az elfogadóhelyek száma is bővült: idén márciusban meghaladta a 154 ezret, ami 7 százalékos növekedést jelent 2024 harmadik hónapjához képest.

A kormány azon dolgozik, hogy a SZÉP-kártya ne csak fizikai formában, hanem digitálisan is elérhető legyen a családok számára, ezáltal is megkönnyítve a kedvezményes béren kívüli juttatás felhasználását

- tudatta a szaktárca.