BUX 139038.78 1,03 %
OTP 44670 1,57 %
header

vezeték

05.
10.
19:41

Ólmos víz Budapesten - megszólalt a vízművek

Folyamatos a vízminőség-ellenőrzés és a vezetékcsere a Fővárosi Vízműveknél. A szolgáltatási területén már alig van ólomtartalmú vezeték, de az 1970-es évek előtt épült lakások, házak belső hálózata részben vagy egészben még ólomvezetékes - írta közleményében a társaság. Ezek karbantartása, átalakítása nem az ivóvíz-szolgáltatók felelőssége, hanem az ingatlantulajdonosoké.

Szerző(k):
Domokos Erika