Nyugati közgazdászok szerint a kínai jüan lehet a meghatározó fizetőeszköz a BRICS országok számára. Nem valószínű, hogy a gazdasági blokk közös tartalékvalutát hozna létre.
Szerző(k): Zádori BenceA legnagyobb orosz bankok hadat üzentek a dollárnak és az eurónak: már nem fogadnak el több külföldi valutát.
Szerző(k): Hercsel AdélAz amerikai dollár évtizedekig a világ tartalékvalutája volt, de dominanciája egyre csökken, mivel az Oroszországgal szembeni szankciók arra ösztönöztek számos országot, hogy a kereskedelemben tartalékvaluta bevezetésén gondolkodjanak. Az USA monetáris politikája, az erős dollár és a globális olajkereskedelemben bekövetkezett strukturális változások szintén hozzájárulnak ehhez.
Szerző(k): Varga CsengeHónapok óta stabil a forintárfolyam, kérdés, hogy egyensúlyi árfolyamához ért-e, vagy egy nagy szint tankönyvi megugrására készül a forint, ami még egy komolyabb erősödést is hozhatna.
Szerző(k): Fellegi TamásLula da Silva brazil elnök egységes fizetőeszközt szorgalmazott a Dél-amerikai Közös Piac (MERCOSUR) országainak. Vajon mit szól ehhez a többi tagország, Argentína, Uruguay és Paraguay vezetése?
Szerző(k): EconomxRengeteg valutát vásároltak a magyarok, kihasználva az év elején bekövetkezett forinterősödést - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adataiból. A jegybanki statisztikák szerint az év első két hónapjában 48,7 milliárd forintnyi értékben vettek a valutaváltóknál eurót, 11 milliárd forintnyi értékben pedig dollárt.
Szerző(k): Drávucz PéterKiterjeszti Oroszországban a készpénzfelvételi korlátozásokat az Orosz Központi Bank (Bank of Russia). Mindenki szépen használja csak a rubelt az orosz tervek szerint, amelynek hamarosan megérkezhet a digitális verziója.
Szerző(k): Hercsel AdélEgy újfajta fizetőeszköz, a digitális font meghonosításáról kezdett nyilvános konzultációt kedden a Bank of England és a brit pénzügyminisztérium. Arra figyelmeztettek, hogy a digitális jelző senkit ne tévesszen meg, ez a fizetőeszköz lényegileg eltér a kriptovalutáktól.
Szerző(k): Varga CsengeA forint változékonysága és az előző években zajlott leértékelődése okán érdemes megnézni, mi történik az más, az eurózónán kívüli uniós valutákkal. Érdekes módon a legstabilabb valuta a legszegényebb tagállamé.
Szerző(k): Fellegi Tamás