Milliókat csaltak ki telefonon nyugdíjasoktól
A vádlott és tettestársa idős emberektől csaltak ki pénzt úgy, hogy a telefonban ismerősként, hozzátartozóként mutatkoztak be, s ügyvédi költségre kértek \"kölcsön\".
Milliókat csaltak ki telefonon nyugdíjasoktól
A vádlott és tettestársa idős emberektől csaltak ki pénzt úgy, hogy a telefonban ismerősként, hozzátartozóként mutatkoztak be, s ügyvédi költségre kértek \"kölcsön\".
Így csalt el 260 milliót a csárdás
A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt vádat emelt egy 47 éves kecskeméti férfi és 12 bűntársa ellen, akik 2004 és 2013 októbere között strómanok nevén lévő cégekkel úgy működtettek két csárdát és egy sörözőt, hogy az adó- és járulékfizetést szándékosan elkerülték és ezzel a költségvetésnek közel 260 millió forint kárt okoztak.
Rafinált módon verték át a nyugdíjasokat
Igen rafinált módját választotta egy Fejér megyei nő, hogy idős emberektől pénz csaljon ki.
Bűnszervezet volt - Itt a vádemelés a Buda-Cash ügyében
Az úgynevezett Buda-Cash ügyben a Fővárosi Főügyészség összesen öt személlyel szemben emelt vádat bűnszervezetben, különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztás, csalás és más bűncselekmények miatt - jelentette be Ibolya Tibor fővárosi főügyész.
Törvényes a vád Quaestor-ügyben
A vád törvényességével kapcsolatban nem merült fel aggály a Quaestor-ügyben, a vád csupán hiányos, ezért hívta fel hiánypótlásra az eljáró bírói tanács a Fővárosi Főügyészséget - mondta Póta Péter, a Fővárosi Törvényszék szóvivője szombaton az MTI-nek.