Beletört Japán bicskája az űrrakéta-küldetésbe, önmegsemmisítést rendeltek el
Sikertelen volt az új, földmegfigyelő műholdakat szállító japán űrrakéta első útja, meghibásodás miatt nem sokkal a start után elrendelték a rakéta önmegsemmisítését.
Beletört Japán bicskája az űrrakéta-küldetésbe, önmegsemmisítést rendeltek el
Sikertelen volt az új, földmegfigyelő műholdakat szállító japán űrrakéta első útja, meghibásodás miatt nem sokkal a start után elrendelték a rakéta önmegsemmisítését.
Szűkül a kör, hogy ki lesz az a magyar űrhajós, aki a nemzetközi űrállomásra megy
Az illetékes szakértői testület döntésének nyomán négyre szűkült azon magyar űrhajós-jelöltek listája, akiknek egyike 2024 végén vagy 2025 elején harminc napos kutatási misszión vehet részt a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton Facebook-oldalán.
Dokkoltak az űrben a SpaceX űrhajósai
Négy űrhajóssal a fedélzetén sikeresen dokkolt pénteken a SpaceX amerikai űrkutatási vállalat Crew Dragon űrhajója a Nemzetközi Űrállomáson (ISS).
Hamarosan eldől, kik közül kerül ki a második magyar űrhajós
Közel 100 millió dollárt fordít a magyar kormány a költségvetésből a HUNOR űrhajós program megvalósítására, ám ennek jelentős részét a magyar gazdaságban költik el – mondta Ferencz Orsolya a Napi.hu videó podcastjában. Az űrkutatásért felelős miniszteri biztos arról is beszélt, hogy a jövő héten jelentik be, ki az utolsó négy jelölt arra, hogy 2024 végén, vagy 2025 elején második magyarként eljuthasson a világűrbe. A szakember kiemelte, hogy az űrkutatás megkerülhetetlen, akár a hétköznapok egyszerű folyamatait, akár a most zajló háborút vesszük figyelembe.
Kilőtték Elon Musk űrhajóját
Négy űrhajóssal, köztük egy egyesült arab emírségekbeli asztronautával elindult a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) a SpaceX űrhajója.