BUX 139032.34 1,02 %
OTP 44660 1,55 %
header

ural

06.
01.
14:52

Az EU-s olajembargóról döntöttek, de a magyarok ügye is hónapokig húzódhat

Hétfőn hetekig tartó egyeztetések értek véget az Európai Tanácsban, amikor a tagállamok vezetői egy erősen kompromisszumos megállapodásra jutottak az olajembargót is magába foglaló hatodik szankciós csomagról. A Magyarországot részben mentesítő tervezet kapcsán már most törés mutatkozik az EU-n belül: a kormány szerint határozatlan ideig szól a vezetékes olajimportra vonatkozó kivétel, de több tagállam vezetése szerint amint megvan egy garanciarendszer, elindul az óra. Brüsszeli diplomaták szerint nem volt annyira konfliktusos az utolsó tárgyalási kör, de a jövőben rengeteg probléma lesz még.

Szerző(k):
Szabó Dániel
05.
20.
10:46

A Mol is elengedi az orosz olajat, már belevágnak a leválásba

Az ország legnagyobb energetikai csoportja, a Mol Nyrt. megerősítette, hogy megkezdte az előkészítését annak, hogy a finomítók képesek legyenek alternatív nyersolaj feldolgozására. Korábban energiapiaci szakértők bírálták az olajtársaságot, hogy csak az olcsó Ural-árfolyamok miatt nem vált más típusú termékekre. A vállalat szerint viszont hosszú és drága folyamat az átállás. Most mégis lépnek.

Szerző(k):
Szabó Dániel