BUX 139015.19 1,01 %
OTP 44560 1,32 %
header

ukrán_válság

06.
16.
15:47

Amerikai tankok Magyarországon? Megszólalt a kormány

A Honvédelmi Minisztérium (HM) védelempolitikáért és védelmi tervezésért felelős helyettes államtitkára megerősítette, hogy magas szintű tárgyalásokon valóban volt már szó arról: az Egyesült Államok nehézfegyverzetet állomásoztatna a Baltikumban és más kelet-közép-európai országokban. Ugyanakkor Siklósi Péter kedd délután az M1-en azt is elmondta: erről Magyarország hivatalos megkeresést még nem kapott, így a magyar kormány sem alakította ki hivatalos álláspontját.

Szerző(k):
MTI