Amerikai tankok Magyarországon? Megszólalt a kormány
A Honvédelmi Minisztérium (HM) védelempolitikáért és védelmi tervezésért felelős helyettes államtitkára megerősítette, hogy magas szintű tárgyalásokon valóban volt már szó arról: az Egyesült Államok nehézfegyverzetet állomásoztatna a Baltikumban és más kelet-közép-európai országokban. Ugyanakkor Siklósi Péter kedd délután az M1-en azt is elmondta: erről Magyarország hivatalos megkeresést még nem kapott, így a magyar kormány sem alakította ki hivatalos álláspontját.




