BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

termelés

06.
25.
15:06

Újraindul a termelés a győri Audi gyárában

A jövő héten (a 26. héten) az Audi Hungária Kft. járműgyára termelni fog - válaszolta lapunk megkeresésére az autóipari cég kommunikációs osztálya. A 25. héten a vállalat járműgyárának legtöbb egysége leállt a félvezetőket tartalmazó alkatrészek hiánya miatt - ezt pedig Malajzia teljes lezárása okozta, amelyet a növekvő koronavírus-fertőzések következtében rendeltek el.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
06.
10.
18:32

Eddig háromszor fordult elő, hogy csökkent a világ műanyagtermelése: 2020 volt a harmadik év

Az ipari korszak kezdete óta mindössze harmadik alkalommal csökkent tavaly a világ műanyagtermelése a koronavírus-járvány által előidézett egészségügyi válság miatt. A műanyagtermelők európai szövetségének (PlasticsEurope) adatai szerint a globális termelés 0,3 százalékkal, 367 millió tonnára esett vissza 2020-ban - írja az MTI.

Szerző(k):
Szász Péter