Eladta debreceni üzemét a Pöttyös Túró Rudi gyártója
Gazdát cserét a debreceni tejüzem, a váltás a dolgozókat és a termékek egy részét is érintik.
Eladta debreceni üzemét a Pöttyös Túró Rudi gyártója
Gazdát cserét a debreceni tejüzem, a váltás a dolgozókat és a termékek egy részét is érintik.
Három évtized után megszűnik a tejkvótarendszer az EU-ban
Három évtized elteltével megszűnik a tejkvótarendszer az Európai Unióban: a gazdálkodók április 1-jétől annyi tejet termelhetnek büntetlenül, amennyit csak akarnak. Ez nagy lehetőség az északi országoknak, míg Franciaország az óvatosságot választotta.
Újra odacsaptak az oroszok
Kiterjesztette élelmiszer-behozatali korlátozásait Oroszország. Ezúttal minőségi kifogásokra hivatkozva tiltották meg bizonyos lengyel termékek importját. Lengyelország az elsők között szerepel az orosz importtilalmak miatt kárt szenvedő országok sorában.
Osztrák tejet és tejterméket ellenőriz a Nébih
Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter elrendelte az Ausztriából származó tej- és tejtermékek fokozott ellenőrzését - tájékoztatta a Földművelésügyi Minisztérium Sajtóirodája hétfőn az MTI-t.
Több pénzt osztanak a tejtermelőknek és állattartóknak
Az ideinél jelentősen magasabb összegű támogatásokra számíthatnak az állattartók és a tejtermelők 2015-ben – jelentette be Fazekas Sándor, a földművelésügyi miniszter a Jász-Föld Zrt. állattartó telep fejlesztésének átadó ünnepségén, Jászladány határában.