Költi a tartalékot a kormány - most a filmesek járnak jól
Plusz pénzt talált a kormány a filmeseknek, a Mafilm és a Filmlabor támogatására 600 millió forintot csoportosított át.
Költi a tartalékot a kormány - most a filmesek járnak jól
Plusz pénzt talált a kormány a filmeseknek, a Mafilm és a Filmlabor támogatására 600 millió forintot csoportosított át.
Újabb egymilliárd ugrott a tartalékból - templomfelújításra
A Kálvin téri református templom felújítására, valamint a Kalocsai Nagyboldogasszony Főszékesegyház és Érseki Kincstár felújítására 500-500 millió forint átcsoportosítását rendelte el a kormány a Miniszterelnökség fejezet, rendkívüli kormányzati intézkedések cím terhére.
Januárban 515 millió euróval nőttek az MNB tartalékai
Januárban 515 millió euróval 34,397 milliárd euróra nőttek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) devizatartalékai annak ellenére, hogy a kormány február 12-ről előrehozva a múlt hónap 25-én törlesztetett 607 millió eurónyit a Nemzetközi Valutaalaptól (IMF) 2008-ban felvett hitelből.
Példátlan költekezésbe kezdett a kormány - mutatjuk, mire ment a pénz
Erősen kezdett a kormány, amikor is év eleje óta 13,3 milliárd forintot elvont a költségvetés általános tartalékából, amire korábban soha nem volt példa. Ráadásul a milliárdos költések olyan fejlesztésekre mennek - például stadion- és kormányablak-építés -, amire elfejtettek a 2013-as költségvetésben tervezni.
Hazaviszik az aranyat a németek
A német jegybank 2020-ig a jelenlegi piaci értékén számolva összesen 27 milliárd euró értékben cipelne haza Frankfurtba a jelenleg a Banque de France és a New York-i Fed széfjeiben őrzött aranytartalékából − jelentette be a Bundesbank.