Kiderült, mire fizetnek most extra milliárdokat az autósok
A magyar üzemanyagárban van egy állandó költségelem, amelyet azért fizetnek az autósok, hogy ha az országban bármilyen ellátási zavar lép fel, legyen elengedő tartalék kőolajból, benzinből és gázolajból. Ez a "készletezési díj" a koronavírus-járvány miatt tavaly évtizedes rekordmagasságba emelkedett és várhatóan az idén is ott marad annak ellenére, hogy a fogyasztás nem csökkent jelentős mértékben. Az összességében több milliárdos többlet hiteltörlesztésre megy.