BUX 138437.52 0,59 %
OTP 44430 1,02 %
header

szupermarket

06.
22.
12:18

Betámadták a szupermarketeket, trükközéssel vádolják a láncokat

A nagy európai és amerikai szupermarketek a koronavírus okozta nyereségüket részvényeseiknek juttatták, ahelyett, hogy segítették volna a dolgozókat és jobb feltételeket biztosítottak volna a számukra. Miközben árat is emeltek, hogy arányaiban plusz ráfordítás nélkül kihozzák a járványügyi védekezést - derül ki az Oxfam, egy szegénység felszámolásáért dolgozó kutatócsoport friss jelentéséből.

Szerző(k):
Szabó Dániel
03.
24.
07:08

"Az áremelés nem járható út" - interjú Heiszler Gabriellával, a Spar Magyarország vezetőjével

A héten ismerteti tavalyi eredményeit a Spar Magyarország, ennek apropóján kérdeztük Heiszler Gabriellát, a cég első emberét a járvány miatti forgalombővülésről, a magyar termékek arányának csökkenéséről és a lehetséges megoldásról, a kiskereskedelmi adó hatásáról, a magyar vásárlók árérzékenységéről, az online bolt létjogosultságáról.

Szerző(k):
Csernátony Csaba
03.
19.
07:06

Nem csak az ingyenes közterületi parkolás okozhat káoszt

A kormány által elrendelt ingyenes közterületi parkolás a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos érthetetlen intézkedések jelképe lett, amely mögött sokan politikai szándékot látnak. Kevesebb szó esik a mélygarázsok, bevásárlóközpontok, szupermarketek parkolóinak éjjeli megnyitásáról, pedig ez is hasonló intézkedés: népszerű lehet sok autós körében, a következményeket nem az állam viselni, és van, ahol bosszúságot okoz.

Szerző(k):
Szász Péter