Máshol is bajban vannak az idősotthonok
Egyre többen fertőződnek meg az új koronavírussal a horvát és a szlovén szeretetotthonokban - írja az MTI.
Máshol is bajban vannak az idősotthonok
Egyre többen fertőződnek meg az új koronavírussal a horvát és a szlovén szeretetotthonokban - írja az MTI.
Koronavírus: így állnak a déli szomszédok
A horvát rendőrségnek egyre több esetben kell intézkednie a kijárási korlátozás megszegése miatt - mondta el Davor Bozinovic horvát belügyminiszter, a válságstáb vezetője pénteki sajtótájékoztatóján az MTI szerint.
Újabb két határátkelőt nyitottak meg
Csütörtök reggeltől ismét használhatják a magyar és a szlovén állampolgárok a bajánsenyei és a kétvölgyi határátkelőket - írja Szijjártó Péter külügyminiszter a Facebookon.
Újabb szigorítások a Balkán-félsziget országaiban
Mérsékelt ütemben tovább nőtt az új típusú koronavírussal (SARS-CoV-2) bizonyítottan fertőzöttek száma a Balkán-félsziget országaiban az utóbbi 24 óra alatt, a kormányok újabb intézkedéseket tettek a járvány terjedésének fékezésére, illetve a gazdasági károk ellensúlyozására - írja az MTI.
Koronavírus: így segít a szlovén kormány
A szlovén kormány a koronavírus-válság idejére 30 százalékkal csökkenti az állami tisztségviselők fizetését, köztük a parlamenti képviselőkét és a miniszterekét - jelentette be Janez Jansa miniszterelnök kedden, amikor ismertette a kabinetnek a járvány okozta nehézségek ellensúlyozására indított gazdaságélénkítő csomagját.