Ha vége is lesz a koronavírusnak, még lesz dolgunk a levegővel
Jelentősen csökkenteni kellene Magyarországon a levegő szennyezettségét, ám az elmúlt időszakban nem sikerült érdemi eredményt elérni ezen a téren - írja a Népszava.
Ha vége is lesz a koronavírusnak, még lesz dolgunk a levegővel
Jelentősen csökkenteni kellene Magyarországon a levegő szennyezettségét, ám az elmúlt időszakban nem sikerült érdemi eredményt elérni ezen a téren - írja a Népszava.
Kínában életeket is mentett a koronavírus, annyira súlyos volt a szennyezettség
A koronavírus-járvány feltartóztatására Kínában elrendelt karantén nem csupán a Covid-19 betegség terjedését gátolta meg, hanem a jelentősen javította a levegő minőségét, elejét véve ezáltal több ezer elhalálozásnak a világ egyik leginkább légszennyezett országában - mutatták ki az amerikai Yale Egyetem kutatói az MTI beszámolója szerint.
A budapesti csapvízben kevesebb mikroműanyag van, mint a palackozott ásványvízben
Sok a mikroműanyag-részecske a Dunában, és kimutatható a budapesti csapvízben is - állapította meg a Greenpeace Magyarország legújabb vizsgálata. A helyzet máshol még rosszabb.
Egy nagy előnye biztos van a járványnak
Nemcsak Kínában és Olaszországban, hanem Magyarországon is érezteti környezeti hatását a járvány, az elmúlt két hét bezárkózása - írta az Index az Országos Meteorológiai Szolgálat budapesti légszennyezettségi adataira hivatkozva.
Tovább folyik a csata az orosz radioaktív halálút mentén
Összecsapott az orosz rendőrség azokkal a tüntetőkkel, akik meg akarják akadályozni, hogy autópálya épüljön egy radioaktív anyagokkal szennyezett területen keresztül. Moszkva polgármestere a környezetvédők szerint habozik közbelépni.