BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

szélerőművek

06.
11.
11:34

Megüzenték: ha zöld hidrogént akartok, építsetek minél több szélerőművet

Jól lehet, a magyar energiastratégiában szerepel, hogy Magyarország kiemelten kezeli, hogy részese legyen a zöld hidrogén iparnak, a Siemens Gamesa most megjelent iparági alapvetései szerint ez anélkül nem fog menni, hogy drámai mértékben meg ne növelnénk a szélerőművek számát, méretét. A fehér könyv azt az utat jelöli ki, hogyna válhat 2030-ra (2050-re) valóban az energetika megoldókulcsává a zöld hidrogén.

Szerző(k):
Szabó István M.